Telefon: +461 631 333

Letos jsme se rozhodli podniknout  velký výlet do Prahy. Autobus zařídil a opět řídil pan Olbrich a i tentokrát cestu platilo SRPDŠ. Na tento výlet se s námi vydali i předškoláci z MŠ Jarošov. Autobus nás vysadil na Strahově a my se pěšky vydali k Petřínské rozhledně a k zrcadlovému bludišti. Tady se žáci prohlíželi v mnoha zakřivených zrcadlech  a smáli se svým podobám . Na lavičkách jsme posvačili, rozloučili se s kamarády ze školky, protože ty měli svůj program a vydali se Petřínem k soše K.H.Máchy. O Máchovi se starší žáci už učili, tak jsme si o něm něco připomněli a spěchali parkem na Kampu a Karlův most. Dále jsme pokračovali pražskými uličkami na Staroměstské náměstí, abychom mohli obdivovat světoznámý a jedinečný orloj a Staroměstskou radnici. Nemohli jsme vynechat ani Václavské náměstí, kde jsme ochutnali výborný trdelník plněný šlehačkou a jahodami nebo vanilkovou zmrzlinou.  Osvěženi jsme pokračovali dál  k Národnímu divadlu, abychom obdivovali jeho krásu. Další cesta vedla opět na Václavské náměstí, a to k soše sv. Václava. Vše, co jsme si v Praze prohlédli , a co žáci viděl, i jsme už znali, neboť o všem jsme se již učili. Naše cesta pokračovala metrem na Florenc, kde na nás čekal autobus, aby nás v pořádku odvezl domů. Počasí nám přálo a výlet, i když byl náročný na chození, se nám moc líbil.