Telefon: +461 631 333

V pátek, 17. 6. jsme navštívili Den otevřených dveří v zemědělském družstvu Vidlatá Seč. U vchodu se nás ujal pan agronom a provedl nás celým družstvem. První zastávka byla u postřikového vozu zvaného ,,Komár´´. Překvapilo nás jeho rozpětí, které na jednu jízdu pokryje šířku 36 metrů. Další zastavení bylo u pojízdného včelařského vozu, kde nám místní pan včelař ukázal produkty místního družstva a názorně nám ukázal jednotlivé pomůcky a potřeby, které ke své práci používá. Následně jsme si prohlédli traktory, nakladače a stáje s kravičkami. Nejdéle jsme se zdrželi u telátek, která se nechala i pohladit. Další velké stroje jsme shlédli po cestě mezi dojírnou a bioplynkou. Na všech zastaveních jsme si poslechli zajímavý výklad od zaměstnanců družstva. Na závěr jsme se posilnili gulášem, klobásou, kofolou a jako sladkou tečku jsme si dali opočenskou zmrzlinu. Všem se návštěva velice líbila a budeme se těšit na tu příští.