Telefon: +461 631 333

Jednu říjnovou středu jsme podnikli výlet do Nových Hradů. Nejprve jsme se vydali na zámek, prohlédnout si podzimní zámeckou zahradu. Zámek je sice během týdne pro veřejnost zavřený, ale paní Motyčková nám zajistila nejen bezplatnou návštěvu, ale sama se nás ujala a ochotně  nás zahradou provedla. Podala nám odborný, ale pro žáky srozumitelný, výklad, který se týkal stromů  a rostlin, které v zahradě nachází. Tak nám např. ukázala rozdíl mezi jednotlivými druhy javorů, borovic, smrků, apod., dále jsme mohli pozorovat jednotlivé  podzimní kvetoucí rostliny a představila nám i stavební změny, které se v zahradě pro veřejnost budují. Za vše jí moc děkujeme. Potom jsme navštívili Pohádkový domeček, který sice z venku vypadá jako obyčejný dům, ale uvnitř jsme zůstali úžasem stát. Nachází se zde nepřeberné množství překrásných loutek vhodně zakomponovaných do různých malých domečků, vytvořeného lesa nebo miniaturních místností. Kouzelné scenérie jsou doplněny i zvukovou kulisou. Vše vytvořila jedna výtvarnice, která nás na výstavu pustila a také nám podala stručný výklad, jak loutky vznikají a jak jednotlivé tematické celky vytvořila. Výstavu opravdu stojí zato vidět. Domů jsme se vraceli nabiti plni nových a hlubokých dojmů.