Telefon: +461 631 333

Jako každý rok tak i letos jsme pořádali před podzimními prázdninami spaní ve škole. Bylo zahájeno trochu netradičně: po skončení lampionového průvodu. Děti se sešly ve škole , připravily si své místečko ke spaní a všichni jsme pak společně ochutnali buchtičky, koláče, bábovky, záviny, sněhové pusinky, banánky s čokoládovou polevou, atd. potom jsme si povídali o Dni vzniku samostatného československého státu. Starší děti měly připravené referáty. Nakonec jsme zhlédli krátký kreslený film o vzniku Československa a prvním prezidentovi T.G.Masarykovi. Následovala hygiena a pohádka na dobrou noc. Dopoledne nám pak program zajistil Aleš Klačer, který připomenul život za posledních 100 let očima žáků a učitelů. Svým vyprávěním se vracel nazpátek do života pra prarodičů, kteří byli hlavními hrdiny. Své vyprávění o životě měl založené na skutečných příbězích. Vracel se do doby 1. světové války, ke vzniku Československa, připomněl nám hrůzy 2. světové války, období komunismu, rok 1968 i sametovou revoluci a období po ní. Vyprávěl nám o slavných sportovcích, známých skladatelích a spisovatelích. Používal dobové fotografie a hudbu té doby. Dá se říci, že nám zábavnou formou představil dějiny posledních sto roků. Neustále nám připomínal, jak slavný národ jsme, že máme být hrdi na to, že jsme Češi.