Telefon: +461 631 333

27.11. nás navštívil spisovatel Jan Opatřil, který dětem vyprávěl, jak jeho knížka vznikla.
První díl knihy Kapřík Metlík – Nový domov popisuje život malého kapříka Metlíka poté, co jej rybáři převezou do velké přehrady. Metlík se v přehradě potká s rybářskými nástrahami, štikami, úhoři a spoustou dalších ryb. Knížka je plná lásky a přátelství, pro všechny, kdo milují podvodní svět ryb.
Při diskuzi se děti ptaly, jak dlouho trvá nakreslení jednoho obrázku – 1 den, čím maloval obrázky – pastelkami, prašnými křídami, vodovými a anilinovými barvami, jak se k této práci dostal – když byl malý, chtěl být popelářem, prezidentem, rybářem a nakonec spisovatelem a u toho zůstal. Dělá, co ho baví a naplňuje.
Děti si po diskuzi s Janem Opatřilem mohly zakoupit knížky o Kapříku Metlíkovi, záložky, placky. Dětem se beseda líbila, Jan Opatřil děti chválil, jak pěkně spolupracovaly.
První díl Kapřík Metlík – Nový domov mu namluvil na CD rybář Jakub Vágner. Třetí a čtvrtý díl mu také pokřtil Jakub Vágner.
Vydal zatím čtyři díly Kapřík Metlík – Nový domov, V řece, Ve sportovním rybníku a Útěk. Pátý díl vyjde po novém roce. Chystá také knížku pro nejmenší.