Telefon: +461 631 333

Ve čtvrtek 10. 9. 2020 v rámci slavnostního otevření nového školního hřiště s umělým povrchem proběhl tradiční turnaj v malé kopané pro vesnické školy v okolí – 1. – 3. třídy. Turnaj pořádá tradičně místní Základní a mateřská škola v Dolním Újezdu ve spolupráci s Obecním úřadem, TJ. Sokol Dolní Újezd, Fotbalovou školičkou Václava Brůny Chobotnička.

Letošní rok se turnaje zúčastnily tyto školy: ZŠ Osík, ZŠ Vidlatá Seč, ZŠ Trstěnice a dvě družstva ZŠ a MŠ Dolní Újezd. O medaile, poháry a putovní pohár se urputně bojovalo. K vidění byly velice kvalitní zápasy, žádná ze škol se nechtěla nechat zahanbit, ale především šlo o přátelské setkání žáků těchto škol a jejich pedagogů.

V konečných výsledcích se na prvním místě umístila ZŠ a MŠ Dolní Újezd „bílí“, 2. místo ZŠ a MŠ Dolní Újezd „červení“, 3. místo – velké překvapení Vidlatá Seč (nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Dušek Jakub), 4. místo ZŠ  Osík a 5. místo ZŠ Trstěnice.

Jako tradičně mělo každé družstvo svého odborného poradce z řad fotbalistů a trenérů Sokola Dolní Újezd. Turnaj navštívila milá návštěva – Honza Kolčava – trenér mládeže SK České Budějovice a ligový hráč a bývalý mládežnický reprezentant České republiky Ondřej Herzán. Všichni účastníci turnaje dostali od kluků drobné fotbalové dárky a kartičky s podpisy ligových hráčů.

Na závěr turnaje slavnostně otevřel a předal toto nové hřiště do užívání místní základní škole starosta obce Miloš Vrabec.

Naši školu velmi dobře reprezentovali Lukáš Boštík, Martin Čejka, David Klusoň, Jakub Boštík, Terezka Čejková, Šimon Šilar, Miroslav Štěpánek a Jakub Dušek. Ohromné překvapení z 3. místa jsme oslavili velkým dětským šampaňským. Ještě jednou všem moc gratulujeme!