Telefon: +461 631 333

V pátek 5. května jsme autobusem vyrazili na skvělý výlet do přírodní rezervace Nedošínký háj. Vystoupili jsme v Litomyšli u plynáren a potom už jsme se po svých vydali na cestu po nově zrekonstruované cyklostezce směrem za poznáním. Cesta nás vedla kolem areálu továrny Vertex, která je opravdu obrovská. Naše procházka pokračovala podél rybníka Velký Košíř, kde jsme se zastavili u vyhlídky, abychom obdivovali krásnou přírodu a ptactvo, které u rybníku žije. Byli jsme překvapeni čistou vodou v rybníku, která sváděla ke koupání. O kousek dál jsme se rozhodli, že je čas na chutnou svačinku, kterou dětem maminky připravily. Po osvěžení a dobití energie jsme pokračovali do přírodní rezervace Nedošínský háj. První zajímavé místo, u kterého jsme se zastavili, byl Pramen v háji. Viděli jsme tady pramen vyvěrající ze země, netopýry a zajímavý kmen stromu, u kterého jsme se vyfotili. Pokračovali jsme dál směrem ke kapličce sv. Antonína Paduánského, která je sice malá, ale krásná.  Narazili jsme tady na dvě velké užovky, které se vyhřívaly na sluníčku. Dětem se moc líbily. A to už byl čas na zpáteční cestu a zaslouženou odměnu v podobě zmrzliny, kterou jsme si dopřáli u benzinové pumpy. Celý výlet se moc vydařil, sluníčko nám přálo a už se těšíme na další.