Hned v září se naše škola zúčastnila sportovního dne s názvem Švestkobraní. Probíhal na statku u Čejků, kde se vyrábí určité biopotraviny. Utkalo se zde celkem šest družstev ze tří škol. Jednotlivé skupiny dětí si mohly prohlédnout během soutěže výrobnu, kde se suší ovoce a vaří např. povidla. Dále jsme zavítali do kvasírny a i zde na děti čekaly soutěžní úkoly. Další pak byly připravené po celém objektu statku. Například poznávaly deset druhů sušených bylin, odpovídaly na otázky z oblasti fauny a flory, zkoušely si sestavit krabice různých velikostí, apod. Děti si také samy nasbíraly jablka a udělaly svůj mošt. Obdržely i svačinu a sladkou odměnu. Nakonec proběhlo vyhlášení vítězů a obdržení odměn. Naše dvě družstva si vedla velice dobře a získala 1. a 3. místo. Pak se hodnotily výsledky obou skupin dohromady a i tady naše škola skončila na 1. místě. Získala putovní pohár. Porazila tedy Trstěnici a Morašice. Gratulujeme!