Telefon: +461 631 333

Škola v přírodě 21.5-25.5. 2018

Český ráj- Autokemp Sedmihorky-Penzion Podháj

Tradiční květnovou akcí na naší škole je škola v přírodě. Tentokrát jsme společně vyrazili do oblasti Český ráj. Penzion Podháj  nedaleko Sedmihorek se stal na pět dní našim domovem.

První den jsme po obědě vyrazili na Hrubou Skálu, což je zámek, dnes využívaný jako hotel. Cesta vedla překrásnými skalami a my často vylezli na některou z vyhlídek, abychom se potěšili překrásným pohledem do kraje. Stálo to opravdu za to.

Druhý den nás probudilo sluníčko a hned po vydatné snídani jsme se vydali na první celodenní výlet. Prošli jsme nejkrásnější část Českého ráje, tzv. Zlatou stezku, tedy její část, protože celá stezka měří 119 kilometrů. My šli po části, která se nachází v oblasti Hruboskalska. Procházeli jsme a obdivovali zdejší skalní města.

Třetí den jsme  se vydali vlakem do přírodního zábavného parku Šťastná země. Je plná různých herních prvků, pískovišť a trampolín. Zde se děti dosyta vyřádily, a přesto jsme večer navštívili v kempu Sedmihorky  hřiště a zahráli si různé míčové hry.

Čtvrtý  den nás vláček zavezl do stanice Borek pod Troskami, kde jsme si prohlédli řadu motorek, které se vyráběly v minulém století a koloběžky s tříkolkami z různých  období jejich vývoje. Pak nás čekala prohlídka překrásného hradu Trosky, který je opředen mnoha pověstmi a pohádkami. Pěšky jsme došli na vlakovou zastávku a vrátili se opět vláčkem.

Pátý den nás po snídani čekalo balení a návrat domů. Tato škola v přírodě se nám moc líbila a už se těšíme, jaké zajímavé místo si se ŠVP příští rok  budeme  moci prohlédnout.