Telefon: +461 631 333

Dne 21.4. v rámci oslav Dne země jsme uskutečnili výlet do Nedošínského háje.

Z vesničky Višňáry jsme se vydali polní cestou do Nedošínkého háje. Cestou jsme hledali rostliny, které již v této době kvetly. Byla to prvosenka vyšší, sasanka hajní i sasanka pryskyřníková. Mezi stromy jsme zahlédli i střemchu obecnou, která právě začíná kvést. Má krásné bílé vonné květy, které jsou uspořádané v hroznech.  Po turistické značce jsme minuli rybník Malý Košíř a došli jsme k romantické stavbě ke kapli sv. Antonína. Tam se děti posilnily  svačinkou od maminky, proběhly se a po té jsme pokračovali přes obec Nedošín do Litomyšle. Protože děti byly hodné, dovolili jsme si všichni sednout si do kavárny Bobo Café. Tam si děti daly zmrzlinu a jiné dobroty a pak jsme pokračovali do Klášterních zahrad a čekala nás cesta domů. Tento den se opravdu vydařil. Sluníčko nám svítilo a my jsme si užili pěkný výlet.