Telefon: +461 631 333

V pátek 27. 5. většina žáků naší školy reprezentovala  SDH Jarošov v soutěži Plamen, která probíhala  v Trstěnici.  My ostatní jsme se vydali do Litomyšle poznávat její historické jádro a podívat se, kolik starostí a práce je s festivalem Smetanova Litomyšl, který se právě připravoval. Prošli jsme si zámeckou zahradu, obdivovali zahradní architekturu zámku, a pak pozorovali, jak se staví hlediště na zámeckém nádvoří. Potom jsme přešli do Klášterních zahrad, které jsou obklopeny dvěma litomyšlskými kostely. Prohlédli jsme si také sochy Olbrama a Jasana  Zoubkových a kochali se nepopsatelným výhledem na městské panorama. Pak  se konalo to, na co jsme se nejvíce těšili- piknik v zahradách. Rozdělali jsme piknikové deky na trávníku a vyndali svačinky, které nám připravily maminky.  Některé pro všechny přichystaly nakrájenou zeleninu a  různé ovoce, další obložené chlebíčky, jiné  sušenky a oplatky  a jedna maminky dokonce brzo ráno vstávala a všem upekla listové plněné řezy a šneky. Všem moc děkujeme. Všichni jsme se  o vše rozdělili, popovídali  a kdo chtěl, proběhl se po trávníku.  Pak  jsme  po sobě uklidili a piknik zakončili výbornou zmrzlinou. Vše proběhlo ve velmi příjemné atmosféře, moc se nám to líbilo a uvažujeme, že si tento  ,,školní piknik“ musíme znovu zopakovat.