V pátek 21. září jsme poprvé v tomto školním roce navštívili knihovnu v Litomyšli, kde pro nás byla připravena beseda s názvem ,,První republika a naši knižní hrdinové.“ Žáci  získali poutavou formou zajímavý přehled hrdinů z dětských knih, kteří jsou tady s námi již od První republiky a měli možnost se seznámit i  s jejich autory. Tak jsme si povídali např.      o panu Čapkovi a jeho Dášence, o Ondřeji Sekorovi, který vymyslel příběhy Ferdy Mravence nebo o Eduardovi Štorchovi a jeho knihách z pravěku, zejména o té nejznámější – Lovci mamutů. Všechny autory už dobře znají  naši prarodiče a my doufáme, že jako je měli rádi oni, si je  zamilují  i naši žáci, budou se k nim v budoucnu vracet a pořídí si je i do své knihovničky.