Ve čtvrtek 25.5. jsme ve škole realizovali v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol – Doprovodné opatření a v rámci projektu Mléko do škol-Doprovodné opatření „Ochutnávkový koš zdarma“. Žáci měli možnost ochutnat několik druhů ovoce a zeleniny jako např. mango, žlutý meloun, hrušku, bílé hroznové víno, blumu, papriku, rajče, okurku, ledový salát nebo mrkev. Také se dozvěděli, proč je důležité jíst ovoce a zeleninu.

Z mléčných výrobků žáci ochutnali bílý jogurt, zakysanou smetanu, jihočeský tvaroh-jogurt a Cottage natur vše z jihočeské mlékárny Madeta. Tyto výrobky zpracovala paní kuchařka a žáci je dostali k obědu např. tvarohovo-jogurtový dezert s višňovým džemem nebo halušky se sýrem Cottage. Moc děkujeme.