Základní škola Vidlatá Seč

Po spaní ve škole a moc dobré a zdravé snídani, nás navštívila paní lektorka se svým programem v rámci projektu „Zdravá pětka“, který pořádá nadační fond Albert.

Nejprve jsme si společně připomenuli, jak je důležitá pravidelná a pestrá strava. Děti pak sestavovaly zdravé a nezdravé jídelníčky. Zdůrazňován byl i každodenní pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu.

Pak se všichni rozdělili do tří skupin. Paní lektorka dávala dětem různé otázky a úkoly, které se týkaly správného životního stylu. Která skupinka správně odpověděla, dostala žeton s pětkou. Potom si každá skupina vybrala jednoho člena, ten měl zakryté oči, ochutnával ovoce a zeleninu a hádal, o jaký druh jde. Kdo uhodl, opět dostal zdravou pětku. Pak poznával zeleninu po hmat a opět za žeton.

Za žetony byla i další soutěž. Děti obdržely žetony, na kterých byly různé druhy potravin. Jejich úkolem bylo vybírat jen to, co je pro děti zdravé. Z těchto potravin sestavily zdravou svačinku do školy.

Nakonec děti čekal nejoblíbenější úkol. Každá skupina obdržela barevné prkénko a krabičku s různými druhy nakrájené zeleniny a ovoce. Měly sestavit co nejoriginálnější obrázek. Ten si po vyhodnocení úkolu mohly sníst.

Na úplný závěr obdržely vysvědčení s pětkami.