Telefon: +461 631 333

Ještě i na jaře cítíme ve škole doteky Vánoc v podobě dárku od Ježíška. Tomu se moc líbila vánoční besídka, kde žáci předvedli pohádku O dvanácti měsíčkách, a jako odměnu za skvělé herecké a pěvecké výkony poslal žákům pozvánku do planetária v Hradci Králové. Čekal tam na nás poutavý program, který byl rozdělen do dvou částí. Nejprve jsme se usadili do pohodlných sklopných sedaček a na kupoli nad námi se rozzářila hvězdná obloha. Seznámili jsme se s letní a zimní oblohou, polohou a vzhledem souhvězdí a historií jejich vzniku. V druhé polovině programu jsme virtuálně navštívili planety naší sluneční soustavy, celou galaxii a tuto část ukončil dechberoucí pohled na celý vesmír. Během programu žáci odpovídali na otázky týkající se projekce a měli také dost prostoru pro vlastní zvídavé dotazy. Na závěr jsme zhlédli vtipnou animovanou pohádku o původu polárního dne a noci. Naši návštěvu jsme zakončili prohlídkou expozice planetária a observatoře s obrovským dalekohledem. Každý si domů odnesl kromě skvělého zážitku i malý suvenýr v podobě mapy hvězdné oblohy, nebo dřevěné sběratelské placky s motivem planetária.
Návštěva Planetária v Hradci Králové v nás zanechala takový zážitek, že se žáci s paní asistentkou rozhodli připomenout si lety na Měsíc a vyrobili z různých materiálů, které měly k dispozici, své vlastní rakety a ty teď zdobí naši školu.