Telefon: +461 631 333

Po dvou letech se konečně žáci přírodovědného kroužku vypravili na soutěž v poznávání rostlin a živočichů.  Koná se v SVČ v Litomyšli a této soutěže se  zúčastňují   pravidelně  žáci ze všech tří základních škol z Litomyšle, z Dolního Újezda, Z Morašic, Trstěnice, Sebranic, apod. Naši žáci se  i v této silné konkurenci dokázali prosadit. Zúčastnilo se ji devět dětí z třetí, čtvrté a páté  třídy  a všichni skončili  ve své kategorii do desátého místa. Nejlépe si vedl Antonín Motyčka z třetí třídy a Šarlota Olbrichová ze čtvrté třídy. Oba skončili na prvním místě a obdrželi diplom. Našim dívkám -Terezce Koptíkové a Aničce Hlavičkové uniklo těsně třetí místo a skončily čtvrté, Isabelka Hrnčířová a Petr Mráz byli na 5. – 7. místě. Což je také velký úspěch. Dále Šimon Šilar skončil na 6. – 7. místě a dobře dopadli i Anetka Záleská(10. – 11. místo ) a Martin Čejka (10. – 13.místo). Všem moc gratulujeme a doufáme, že i příští rok se budeme moci zúčastnit a ukázat, že i malá školička, jako je ta naše, může obstát mezi silnými soupeři.