Telefon: +461 631 333

Dne 21.6. se naše škola navštívila Zemědělské družstvo Dolní Újezd a středisko Vidlatá Seč, kde byl Den otevřených dveří. Ráno nás autobus zavezl do Dolního Újezda, kde jsme na středisku obdrželi průvodce, pana Čejku, který nás provázel a ukazoval nám všechnu techniku, kterou využívají zemědělci při obdělávání polí. Dále zde měli svůj stánek drobní chovatelé, lesníci i SZTŠ Litomyšl a všichni nám představili svou činnost. Plni dojmů jsme obdrželi svačinu – párek v rohlíku a kofolu. Poté nás autobus převezl do střediska ve Vidlaté Seči, kde nám pan Tměj opět ukázal vše, čím se zde družstvo zabývá. Navštívili jsme porodnu, dojírnu, kravín, sušičku, procházeli jsme kolem bioplynky a nakonec jsme obdrželi výbornou zmrzlinu z Opočna. Velmi náročnou práci včelařů nám představil zkušený včelař Radek Vodstrčil, který nám také ochotně odpovídal na otázky týkající se chovu včel. Počasí nám přálo a exkurze se nám všem líbila.