Spaní ve škole

Jako každý rok, tak i letos jsme pořádali spaní ve škole. Sešli jsme se v šest hodin ve škole a hned jsme začali připravovat obě třídy ke spaní. Bylo to proto, že nás čekalo mnoho práce. Tradičně dlabeme dýně a vystavujeme je pak na schodech u školy. Letos to bylo trochu jinak. Paní Motyčková z Chotěnova nám zprostředkovala  a dovezla větší množství dýní ze Školek Litomyšl, takže každý žák  mohl mít svou dýni. Byly trochu menší, nedlabaly se, ale malovaly.  Od Boštíků a Nádvorníků z Vidlaté Seče jsme dostali darem obrovské dýně, ty se naopak  jako každý rok dlabaly. Děti se rozdělily po třídách a každá třída si navrhla a vydlabala tu svou. Před touto prací  jsme si dali i něco sladkého na zub, abychom měli pořádnou sílu. O bohaté občerstvení se postaraly maminky. Donesly nám bábovky, perník s čokoládovou i citronovou polevou, jednohubky, banánky v čokoládě, jablkový řez, apod. Prostě jsme si pořádně zamlsali. Večer jsme vše uklidili a na řadu přišla hygiena. Zalezlí ve spacácích jsme zhlédli na dobrou noc českou pohádku. Ráno po hygieně a úklidu nás čekala výborná snídaně, kterou připravila paní Částková s paní Oseckou, a pak jsme se vydali do Litomyšle. V knihovně pro nás byla připravena beseda  a plno soutěží, které se týkaly dětské literatury. Do školy jsme se vrátili až na oběd.