Čtvrteční dopoledne 14.2. dětem zpříjemnil sokolník Karel Nejman z Dobrušky. Do školní tělocvičny přivezl osm dravců a svého loveckého psa. Vyprávěl žákům o historii, vývoji a významu sokolnictví. Sám se o tento obor zajímá již od svých dvanácti let, kdy začal navštěvovat myslivecký kroužek. Jeho práce je mu zároveň i koníčkem a věnuje jí veškerý svůj čas. Aby se mohl stát sokolníkem, musel absolvovat mysliveckou a sokolnickou zkoušku. Sám doma chová třicet dravců. Denně spořádají něco mezi třemi a čtyřmi kily masa (převážně malých kuřat).  Pan Nejman se svými dravci střeží hradecké letiště. Brání ho proti kunám, které mohou napáchat škody na elektroinstalaci letadel a letištního vybavení a vzdušný prostor chrání před ptáky, kteří mohou ohrozit letadla při letu. Do školy nám přivezl ukázat poštolku obecnou, káně harrisovu, káně rudoocasou, sokola stěhovavého, raroha jižního, orla skalního a dvě sovy – výra velkého a sýčka. Ukázal nám, jakým způsobem se dravci cvičí a následně si mohly děti jednoho z nich půjčit i na ruku. Pohladili jsme si i malého sýčka a sokolníkova velkého pomocníka, bretaňského ohaře. Po výkladu byl prostor i na otázky žáků. Bylo jich opravdu hodně, což svědčí o tom, že žáky tato ukázka velice zaujala.